• نظرها: 0
 • ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۸:۲۹:۵۸
 • در مصاحبه و گفتگو
 • توسط جنوب ورزش
 • نمایش ها: 1073
 • اخرین ویرایش: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۲۱:۳۰:۴۶
 • چاپ نوشته هاچاپ پی دی اف

گفت و گو با آقای عادل مظفری عضو کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی رده های سنی پایه

وقتی قرار باشد تفاوت در مهربانی ، سخت کوشی در عمل و عشق به رشته ورزشی را مشاهده کرد یقینا شخصیت های انگشت شماری در لیست قرار خواهند گرفت .ودر کنار این ویژگی های شخصیتی ، از مهترین و بارز ترین نقش های مربیان نقش مثل معلم ، والدین و رهبر و دوست می باشد که درکنار هم دلسوزانه شخص را پیش می برد . انتخاب گزینه سخت و تائید آن نیاز به نگاه عملکردی آن مربی دارد .
سراغ کشتی رفتیم . باز هم کشتی فرنگی و آوازه آن و اینبار مربی با ویژگی های بالا .
عادل مظفری – مربی کشتی  باشگاه آموزش و پرورش شهرستان امیدیه و عضو کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی رده های سنی پایه شاید گزینه مناسبی برای رصد تمام موارد بالا باشد. وقتی پای صحبت با عادل می نشیدنید قطعا پی به دلسوزی و نگاه مهربان و آرامش او می برید. شوخ طبعی را به آرامش بیان و ظاهرش عجین کرده است و با ما صحبت می کند. شما را به گفت و گوی پایگاه خبری تحلیلی جنوب ورزش با آقای عادل مظفری دعوت می کنیم .
 
آقای مظفری برای مقدمه بفرمائید ورزش را از کجا و چطور شروع کردید؟
اینجانب عادل مظفری کشتی را از سال 1365 از دو
ران نونهالی در شهرستان گچساران شروع کردم و در آن زمان توانستم در وزن 28 کیلوگرم قهرمان استان شوم ولی به دلیل عدم برگزاری مسابقات کشور در آن برهه زمانی و به رغم آمادگی جسمانی حضور در مسابقات کشور مقدور نبود و این امر سبب شد که مکررا به صورت یکنواخت این موفقیت ها فقط در سطح استان حاصل شود.
حضور شما و ادامه فعالیت ورزشی شما از امیدیه به چه صورت شکل گرفت ؟
بعد از چند سال قهرمانی و کسب موفقیت در شهرستان گچساران به استخدام در شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری مفتخر شدم و به شهرستان امیدیه عزیمت کردم . در کشتی امیدیه زیر نظر سید باقر کاووسی کسب تجربه کردم و موفق به کسب عنوان قهرمانی در سطح استان و مسابقات وزارت نفت شدم.
شروع فعالیت مربیگری شما از چه زمانی و چطور استارت خورد ؟
بعد از کسب عناوین متعدد نهایتا به حرفه ی مربیگری روی آوردم که تاکنون به عنوان مربی در خدمت ورزش شهرستان امیدیه ، استان خوزستان و کادر فنی تیم ملی بوده ام .
 حاصل خروجی فعالیت ورزشی شما در سطح قهرمانی به چه صورت بوده است ؟
در این چند سالی که به صورت رسمی مربیگری را شروع کردم نهایتا در سایه خدمتگذاری و نگاه به ظرفیت های شهرستان و منطقه توانستم پرورش دهنده نسلی از قهرمانان فعلی ورزش کشتی فرنگی شهرستان امیدیه باشم. در این اواخر آقایان محمد شریفات و طارق غبیشاوی توانسته اند به صورت مکرر در انتخابی های تیم ملی حضور یابند.
در سطح ملی چه توفیقاتی برای شما و ورزشکاران شما حاصل شد ؟
در حال حاضر به همراه دو تن از شاگردان نامبرده در تمام اردوهای تیم ملی حضور دارم و زیر نظر اساتید برتر و ملی آقایان عبدالکریم کاکاحاجی سرمربی و مجید قائدی سرپرست تیم ملی مشغول به خدمت هستم و شاید اوج خدمت به ورزش کشتی فرنگی در اظهار لطف هیئت های شهرستان های کشور مثل گچساران ، گرگان و .. در دعوت از بنده جهتا آموزش و ارتقا بوده است.
 برنامه های آینده شما به چه صورت هست وچه رویکردی را مد نظر دارید ؟
در حال حاضر در باشگاه آموزش و پرورش مشغول به فعالیت می باشم که قریب به 50 ورزشکار و کشتی گیر رده های سنی نونهال را آموزش می دهیم که ان شالله مد نظر داریم با پیگیری های در خصوص آینده و پیشرفت این ورزشکاران از اعزام به مسابقات و اردوهای دوستانه و رسمی شرایط توسعه مهارتهای این عزیزان را فراهم کنیم و در کنار این سیاست بلند مدت نیز استارت دوره جدید قهرمانی کشتی گیران طارق غبیشاوی و محمد شریفات برای سال آینده و به امید خدا تا مرحله قهرمانی جهان این دو عزیز را ادامه می دهیم و امیدوارم با حمایت و همراهی مسئولی منطقه این بستر مناسب فراهم شود.
شما بعنوان رئیس هیئت کشتی شهرستان آغاجاری هم مشغول به فعالیت هستید . آیا نتایجی حاصل شده است ؟
آگاهید که شهرستان آغاجاری علی رغم ظرفیت های بسیار غنی به لحاظ منابع نفتی و گازی بعنوان یک شهرستان محروم و توسعه نیافته شناخته شده است ولی بنده افتخار دارم با حکم رسمی از سال 87 بعنوان رئیس و مربی هیئت این شهرستان در خدمت مردم آغاجاری باشم که ثمره آن تربیت نسلی قهرمان و پهلوانک هایی آینده دار بوده است .
در پایان آیا سخن و نکته ای برای مخاطبین پایگاه خبری تحلیلی جنوب ورزش قابل ذکر مانده است ؟
در ابتدا تشکر دارم از استاد کاکاحاجی که با دعوت ایشان از بنده به اردوی تیم ملی توانستم تجربه های بسیاری کسب نمایم . جا  دارد از دوستان و برادارنم آقایان سید حمزه جابری ، احمد سعیدی ، سید عبدالله انوشه ، علی بیگدلی ، علی جعفری و تمام دوستانی که این حقیر را همراهی کردند تشکر کنم و قدردانی داشته باشم از زحمات آقای شیبانی رئیس هیئت کشتی شهرستان امیدیه که در مدت کمی که رئیس هیئت کشتی شهرستان شده اند نگاه فنی و حمایت های بی دریغی از بنده داشته اند .
تشکر و قدردانی ویژه ای هم از آقای انوری رئیس سابق هیئت کشتی شهرستان امیدیه دارم که در طی 25 سال گذشته سکان دار کشتی امیدیه بوده اند و توانسته کشتی امیدیه را به این مرحله برساند.
اشتراک
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Yahoo Buzz
 • StumbleUpon

دیدگاه دیگران (بدون دیدگاه)...

Leave a reply

نام:: فیلد اجباری.
آدرس رایانامه: فیلد اجباری. غیر فعال
وبسایت::
کد امنیتی:: فیلد اجباری.
دیدگاه: فیلد اجباری.